NENÍ TO JEN O LETECKÝCH LINKÁCH A HOTELECH. EXPERTI ŘÍKAJÍ, ŽE TYTO PŘEHLÍŽENÉ AKCIE MOHOU VÉST NA PLNÉ ČÁŘE VE ZOTAVENÍ SE Z PANDEMIE.

Není překvapením, že hotelové a letecké společnosti budou mít pravděpodobně velkou podporu, jakmile se Američané chopí svých zavazadel. Téměř 20 % země je plně očkováno a podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí to znamená, že mohou bezpečně cestovat po USA.

Od stravování v restauracích až po opětovné nakupování kancelářského oblečení, znovuotevření ekonomiky však znamená mnohem víc než jen naskočit do letadla. Zde jsou někteří z ne až tak zřejmých vítězů nadobro loučící se s COVID-19.

Kosmetika

Brzy mnozí odhodí pyžamo na práci z domova a doplní si zásoby make-upu. V nedávném průzkumu mezi spotřebiteli analytici společnosti Wells Fargo zjistili, že respondenti zvolili make-up a kosmetiku jako kategorii, ke které se po pandemii nejspíše vrátí jako první (dokonce předčili i oblečení na ven).

Existuje také „efekt rtěnky“, který odkazuje na to, že spotřebitelé mají tendenci utrácet peníze za drobné požitky spíše, než za drahé luxusní předměty, jako jsou kabelky, když jsou peníze v nouzi. Kosmetika je sice levnější, ale lidé se díky ní cítí dobře, říká Camilla Yanushevsky, analytička akciového výzkumu ve společnosti CFRA: ,,Nakupují tak, aby si zlepšili image.“ 

(A peněz je málo: miliony Američanů jsou stále bez práce a více než třetina respondentů průzkumu společností Money a Morning Consult uvedla, že jejich situace na začátku letošního roku je nyní poněkud nebo mnohem horší než v únoru 2020).

Ultra Beauty je jedna ze společností, která by mohla vést v žebříčku, říká Yanushevsky.  Investujte tak málo nebo tak moc, jak si jen přejete s Robinhood Portfoliem

S Robinhood si můžete vytvořit balancované portfolio a obchodovat s akciemi, ETF a jinými alternativami, jak často jen chcete bez poplatků. Klikněte zde, abyste začali investovat už dnes!

Prodejci mimo cenové relace

Vzhledem k tomu, že lidé hledají oblečení, které by si mohli vzít do barů a restaurací, mohli by i maloobchodní prodejci mimo cenové relace získat nějaké nové zakázky. ,,Když se zvětšují rozdíly v bohatství a jsou vyhlídky na trhu práce náročné, lidé mají větší tendenci nakupovat výhodně,“ říká Yanushevsky.

Tito maloobchodníci mohou také získat podíl na trhu po bankrotech obchodních domů v roce 2020 a těžit z rozptýlení obav z nakupování na veřejných místech.

Podle nedávné poznámky analytiků Wells Fargo patří mezi tyto potenciální vítěze Burlington, Ross Stores a TJX Companies (která provozuje TJ Maxx, Marshalls a další).

Banky

Zkombinujte znovuotevření ekonomiky s vládními stimuly a hotovostí, kterou si Američané schovávali po celé měsíce. Co dostanete? Silný hospodářský růst v druhé polovině roku 2021 a dobré zprávy pro banky, říká Jack Ablin, investiční ředitel společnosti Cresset Capital Management.

Existuje větší pravděpodobnost, že dlužníci budou schopni splácet úvěry, což právě zvyšuje kvalitu úvěrů. Banky mají také větší možnost vydělávat na půjčkách s jednodenními sazbami, které se blíží nule, a na půjčkách se střednědobými úrokovými sazbami, jako jsou desetileté sazby, které vyskočily. Mezi největší banky patří J.P. Morgan, Bank of America a Citigroup.

Mezitím se společnosti zabývající se spotřebitelským financováním, tvořené z velké části společnostmi vydávajícími kreditní karty, jako jsou American Express a Capital One, začaly pohybovat s ,,očividnějšími“ skupinami pro oživení pandemie, jako jsou letecké společnosti a hotely, dodává Kristen Perlebergová, vedoucí analytička společnosti The Leuthold Group.

Software Meta

V březnu loňského roku se IT oddělení potýkala s problémy, jelikož firmy byly náhle nuceny zprovoznit zaměstnávání pracovníků z domova. U některých zaměstnavatelů, jako jsou Twitter a Shopify, se tento trend změnil v trvalý model, zatímco jiní budou mít pracovníky v kanceláři jen po část týdne. Budou potřebovat pomoc s podporou svých IT změn. Nastupují takzvané meta-softwarové společnosti, tedy software, který používají samotní vývojáři softwaru, říká John Freeman, viceprezident pro akciový výzkum ve společnosti CFRA.

Podniky mohou být neochotné přijímat nové technologie, pokud k tomu nejsou nuceny (jak se říká, nehas, co tě nepálí), ale finanční krize mají tendenci digitální transformaci urychlit. ,,Firmy se poučily,“ říká Freeman.

Nyní se budou spoléhat na meta-softwarové společnosti, které jim pomohou s nezbytným digitálním posunem. Mezi jeho nejlepší tipy patří ServiceNow, New Relic a Atlassian.

Vesmír

Když se řekne vesmírné zásoby, možná si představíte rakety nebo astronauty kráčející po Měsíci. Ale práce vesmírných společností ve skutečnosti zasahuje docela blízko domova, ať už když váš řidič Uberu nebo doručovatel Amazonu používá GPS lokaci, nebo když se vaše rodina spojí pomocí Zoomu z různých koutů Světa.

,,Satelitní komunikace pracuje v zákulisí, aby lidé mohli zůstat ve spojení,“ říká Andrew Chanin, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ProcureAM, která stojí za The Procure Space ETF.

Dodává, že pandemie posunula mnohé z těchto technologií do popředí, protože společnosti spěchaly, aby zvýšily své možnosti komunikace a připojení pro práci na dálku. Investovat do vesmíru můžete investovat přes různé obchodní platformy, jako třeba etoro a získat tak zcela nové etoro zkušenosti.

Do fondu Space ETF společnosti ProcureAM patří satelitní televizní společnost Dish Network a vysílací společnost SiriusXM.