Jak se bude topit v budoucnosti? Infračerveným zářením

Říká vám něco infračervené záření? Pokud ne, projděte se pod slunečními paprsky. Zajisté je vám moc příjemné, jak tyto paprsky hřejí. 50% slunečního záření je tvořeno právě infračerveným zářením. Nejedná se však o škodlivé spektrum, infračervené záření je zcela nezávadné. Toto záření nevydává jen Slunce, ale třeba i hořící oheň v krbu.

Konvekční vytápění bude minulostí

Konvekční způsoby vytápění nemají šanci do budoucna přežít, od pelet až po zemní plyn, tepelná čerpadla a další. Jaký je důvod? Špatně topí a takové vytápění je nezdravé. Konvekční vytápění ohřívá především vzduch, ten cirkuluje po místnosti, nerovnoměrně ji vyhřívá a víří přitom mnoho prachu. U podlahy je následně často zima, u stropu zase teplo. Největší nevýhodu poznáte při otevření okna, teplo vám uteče.

V současné době pronikají do domácností po celém světě infračervené topné panely. Jsou účinné, jejich provoz je neuvěřitelně levný a má mnoho výhod. Tyto panely produkují infračervené záření, které neohřívá vzduch, ale stěny a všechny předměty v místnosti. Jaký je efekt? Teplo sálá ze všech stran, je rovnoměrné a nevíří prach. Když vyvětráte, většina tepla zůstane v místnosti. Tyto panely dokáží celou místnost vytopit již do několika minut a při tomto způsobu vytápění je pocitová teplota v místnosti až o 3°C vyšší, takže nemusíte zdaleka tolik topit.

Infračervené topné panely u vás doma

Již nyní jsou infračervené topné panely na trhu k dispozici a počítá se s tím, že postupně nahradí ostatní způsoby vytápění. Nekupujte panely kdekoliv, snad nejlepší možností na trhu jsou rakouské infrazářiče Heat4All, které jsou mimořádně účinné a nabízí se v mnoha stylových provedeních. Nevypadají vůbec jako topení. Vyrábí se například jako topné obrazy. Představte si krásný obraz v místnosti, který ji celou vytápí. Nabízí se vám nespočet podob i velikostí. V koupelně může mít topný panel podobu zrcadla. Velmi stylové jsou také infračervené topné panely v podobě moderních svítidel. Můžete stylově a efektivně vytápět jakoukoliv místnost aniž by bylo vidět jakékoliv topení. Objevte všechny možnosti na webu prodejce Elimstore.eu.