A co si tak půjčit?

Vydělávat si peníze není nejednou snadné. Zato utratit je, to je pro většinu z nás hračka. A tak se velice často stává, že se člověk dostane do finanční tísně. Že potřebuje více peněz, než kolik jich má a do potřebného data dokáže vydělat. A protože jsou výdaje, jež nepočkají do doby, než na tom dotyčný bude finančně lépe, přicházejí nejednou vhod půjčky.

Půjčit si není teoreticky žádný problém. Vždyť kolik různých nabídek se nám dnes a denně představuje a třeba i nepříjemně vnucuje, že? Ovšem takové možnosti jsou tu obvykle jenom pro ty, kdo jsou schopni nejprve přesvědčit o své solventnosti a spolehlivosti a poté zvládají splácení tak, jak je sjednáno.

A kolik je tu těch, kdo nedokážou zvládnout schvalování půjčky v bance! Kolik je tu těch, kdo nemají značné příjmy, čisté registry dlužníků a natolik čistý štít, aby se jim v bance požadované peníze svěřily! Ale i ti přece půjčit potřebují. A nejednou jsou to právě tito, kdo se bez půjčky neobejdou.

Ale co když jim v bance nepůjčí?

Pak si tito vlastně pořád ještě nemusí zoufat. Není to stále ještě beznadějné. Takovým může přece vždy pomoci americká hypotéka od nebankovní společnosti. Sice ani ta není poskytována automaticky, sice i zde je třeba zaručit, že se půjčené peníze se vším všudy splatí, ale přesto si tu člověk přijde daleko spíše na své. Protože taková nebankovní americká hypotéka pomůže prakticky komukoliv, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou odpovídající nemovitosti a kdo není vysloveně ztraceným případem.

Člověk si tu půjčí snadno a výhodně, a s pomocí takové nebankovní hypotéky si může dát svůj život zase do pořádku, uhradit to, na co by právě neměl. A když potom vše vrátí tak, jak má, je vše v tom nejlepším pořádku.

Ovšem jedno si řekněme na rovinu. A sice to, že hypotéka bez příjmu žadateli určitě poskytnuta nebude. Ten, kdo si aspoň na nejnižší možné splátky nevydělá, bude mít samozřejmě smůlu. Ti ostatní ale ne.