Hubnu, hubneš, hubneme – jak se z toho nezbláznit?

Hubnutí je věc, o které se mluví a píše, co svět světem stojí. Asi každý si někdy posteskl, že by potřeboval trochu omezit svůj jídelníček na zdravé potraviny a přidat do svého života nějaký ten sport a pohyb. Někomu se to podaří, jinému jen stěží a někomu zase vůbec. Trpělivost, odhodlání a pevná vůle. To jsou tři základní kameny, na kterých stojí hubnutí. Naordinujete si pohyb a správný jídelníček, ale ve chvíli, kdy nebudete mít pevnou vůli a nebudete trpěliví při shazování nadbytečných kilogramů, nepomůže vám takřka vůbec nic. Hubnutí může být zábava!

Jídlo rovná se zdraví

Jídlo potřebujete pro své tělo, aby dobře fungovalo, měli jste dostatek energie a celkově podpořili své zdraví. Zdravé recepty jsou základem, k tomu vsaďte na vyváženost a hlavně střídmost. Je lepší jíst pět menších jídel denně než jen velké porce třikrát denně. Rovněž zapomeňte na to, že budete jíst ve spěchu a rychle, najíte se tak, že budete potřebovat nějakou dobu na vytrávení nebo vám dokonce bude těžko hned několik hodit. Střídmost a pravidelnost je pilíř hubnutí.

Že nevíte, jak to s jednotlivými potravinami je? Asi víte, že dát si bůček není to pravé ořechové, podobně jako dát si jídlo ve fast foodu. Co však taková tuňáková pomazánka? Nebo losos? Každé jídlo má určité kalorie a je jen na vás, jaké budete konzumovat. Chcete mít trochu přehled o tom, co jíst a kolik má co kalorií? Pomohou kalorické tabulky, které vám přesně řeknou, kolik má jaké jídlo kalorií.

Potřebujete vůbec hubnout?

Možná je to jen vás pocit, potřebujete zpevnit tělo a podobně. Pomůže BMI kalkulačka, která vám spočítá, jak na tom ve skutečnosti jste. Zjistíte, zda potřebujete zhubnout, kolik a, nebo si jen udržet svou váhu. Lépe tak můžete vybrat na Pestrém jídelníčku takový jídelníček, který vám bude vyhovovat. A hubnutí nebude nuda.