Práce v cizím městě – kde hledat, když potřebujete zaměstnání?

Internet je v dnešní době už takřka běžnou součástí všech životů a není to vůbec nic zvláštního. Najdete na něm už prakticky všechno. Děti školou povinné s jeho pomocí mohou napsat referát, zjistit si to, co kdysi v encyklopediích, středoškoláci a vysokoškoláci díky němu získávají mnohé informace, klidně i ze zahraničních zdrojů, mohou si rezervovat knihy v knihovnách, nakupovat skripta. V běžném životě využijete internet denně, ať už jako komunikační prostředek, zjištění jízdného nebo stavu účtu či si pořídíte nové boty. Dá se na něm také velmi dobře hledat práce. A to klidně i několik stovek kilometrů od domova.

Láska hory a kilometry přenáší

A taky práci přenáší“ smála se sympatická Katka. „Poznali jsme se na vysoké škole, já jsem studovala psychologii a Marek strojní inženýrství. Oba jsme bydleli na koleji, potkali jsme se na jednom mejdanu, který se pořádal v půlce roku, ukončení semestru. Zvládla jsem těžkou zkoušku, byla spokojená a on také úspěšně završil zimní semestr. Bylo co slavit. Povídali jsme si, pozval mě do kina, divadla, na večeři a později už jsme se od sebe nehnuli. Byla jsem v nižším ročníku, než Marek. Ten odpromoval a začal se naplno věnovat firmě, kterou rozjel už v době svého studia. Začalo se mu dařit a na poslední rok jsme se sestěhovali do společného bytu“ popisuje Katka.

Mé ambice, že po škole zkusím zabrousit na internet a najít v nabídka práce Chomutov zajímavou práci v oboru, kde bych nasála vědomosti a zkušenosti, to trochu zhatilo. A dojíždět dvě stě kilometrů každý den? To ne. Nakonec volba padla na Jablonec nad Nisou a já hledala. Našla jsem na nabídka práce Jablonec nad Nisou práci. Potřebovala jsem nabrat zkušenosti a časem jsem chtěla svou vlastní praxi“ uzavírá spokojeně Katka.