Výkup zlata vám umožní proměnit své zlaté investice v hotovost

Zlato se nakupuje za dvěma účely, aby se ochránily peníze před inflací a aby se zvyšovala hodnota prostředků, za které jste zlato nakoupili. Mnoho lidí bere zlato čistě jako investici, někteří jako odložení peněz na horší časy. V každém případě čas od času nastane situace, kdy je potřeba zlato prodat a získat peníze zpět. Pokud jste se dostali například do nepříznivé finanční situace nebo jste si vyhlédli investici, která je výhodná, je ta pravá chvíle dát zlato do výkupu.

Jak prodat zlato nejvýhodněji?

Výkup zlata není vhodné řešit nerozumně a vybrat první firmu, která se výkupem zabývá. Důležité je zaměřit se na společnost, který pracuje s denními kurzy a zlato zde prodáte za aktuální cenu. Aktuálně je nejlepší možností navštívit Obecní dům v Praze, kde v druhém patře najdete firmu Zlaté mince – Numismatika, která se specializuje na výkup drahých kovů ve formě zlatých slitků a mincí od známých rafinerií. Kromě zlata vykupuje i jiné investiční kovy, tedy paládium, stříbro a platinu.

Současná doba je pro prodej zlata velmi výhodná, protože mu nahrává dobrá situace na burze a rovněž slabá koruna. Firma působí na trhu dlouho a můžete očekávat zcela profesionální přístup. Zlato zde můžete přinést fyzicky nebo může dojít k prodeji přímo v místě. Prodej je relativně rychlý a pomůže vám k nejrychlejší proměně zlata za peníze. Celý proces se skládá ze 4 jednoduchých fází, které se skládají z předání, kontroly, fixace a výplaty. U zlata do 25 tisíc korun probíhá výplata v hotovosti, u vyšších částek pak převodem na bankovní účet. Jedná se o výkup investičních slitků a mincí, nezahrnuje však šperky, úlomky či surové zlato. Pokud sledujete, jak se zlato hýbe, vyčkejte si na výhodný kurz a zajistěte si výkup zlata za výhodné ceny.