Vydáte se do Chorvatska autem?

Dovolená u moře znamená pro většinu lidí splněný sen. Pro české turisty je vysněným rájem chorvatský Jadran, ke kterému míří každoročně v létě tisíce natěšených lidí převážně v autě. V současnosti je cesta do chorvatska jednodušší a rychlejší díky dálniční síti a volným hranicím. K výhodám cesty vlastním vozidlem patří nezávislost, neboť můžete zastavit podle vlastních potřeb, odpočinout si a občerstvit se, případně si prohlédnout zajímavé pamětihodnosti. Na místě můžete auto využít i k výletům po okolí. Abyste vyloučili stres a únavu, je třeba zvolit vhodný termín pro cestování a raději nevyjíždět na konci týdne jako většina ostatních, kdy jste sami unaveni z práce.

Jak se cestu autem připravit?

Pro klidnou jízdu je nezbytný výběr trasy. Kdo jede poprvé a nemá jasno, kde bude s rodinou ubytován, může mu velmi pomoci největší český katalog ubytování v Chorvatsku, který najde na internetu pod stejným názvem. Nejenže je zde pestrá nabídka nejrůznějších ubytovacích objektů, ale také zde najdete spoustu užitečných informací. Jsou zde i mapy Chorvatska, chorvatských ostrovů a Národních parků. Hodit se vám mohou také informace o aktuálních objížďkách, takže budete předem vědět, jak vypadá cesta do Chorvatska aktuálně. Jsou zde i informace o počasí v Chorvatsku, nebo dokonce přímo v destinaci, do které míříte a ve vámi vybraném termínu. Součástí portálu jsou také recenze ostatních turistů a diskusní fórum, které můžete využít pro jakékoliv dotazy týkající se dovolené v Chorvatsku.

Jak vyhledávat ubytování

Jakmile se v rodině dohodnete na konkrétní destinaci a termínu dovolené, uvedete tyto základní údaje spolu s počtem osob, pro které ubytování požadujete, do příslušné kolonky. Tato informace bude v podstatě nezávaznou poptávkou. Důležité je uvést také svůj e-mail, na který vám budou majitelé ubytovacích zařízení posílat své nabídky. Podstatné je, že se díky portálu budete domlouvat přímo s majitelem. Další novinkou je videoprezentace každého objektu, která vám ukáže jak vnější tak vnitřní pohled. To vám jednak pomůže při výběru, a jednak budete vědět, co vás čeká.