Proč je obsah králem aneb unikátní text přiláká na web návštěvníky

S problémem návštěvnosti se potýká každý web, který na internetu je. Vytvořit ho a čekat, že se na něj náhodou dostanou nějací uživatelé znamená, že byste se také nemuseli vůbec dočkat. Chce tomu vyjít poněkud vstříc a webové stránky optimalizovat pro vyhledávače. Přesně takto lze rozkrýt tajemnou zkratku SEO, která vznikla z anglických slov search engine optimization. Jak tedy může obsah návštěvnosti pomoci, se podíváme v tomto článku.

Nekopírujte. Buďte originální

Když si dobře prohlédnete některé weby nebo blogy na internetu, zjistíte, že mnohdy obsahují články podobné si jako vejce vejci. Jejich majitelé se asi vůbec neuvědomují, že kromě toho, že porušují autorský zákon, zároveň také svým stránkám dělají medvědí službu. Vyhledávače to stejně poznají. Zkopírovaný obsah nikomu nepomůže se dostat na přední příčky ve vyhledávání. Zásadním pravidlem je tedy používat originální a unikátní články, které jsou také správně naformátované.

Proč text formátovat?

Pokud se pustí do SEO firma, v první řadě podrobí webové stránky auditu, jenž pomůže zjistit případné nedostatky webu, zpracuje analýzu klíčových slov a navrhne postup optimalizace. Důležité je ovšem také web doplnit o správně strukturované texty. Na internetu lidé při vyhledávání informací web očima spíše skenují, než by četli celé dlouhé odstavce. Z tohoto důvodu musí být text dobře naformátovaný do kratších textových celků s použitím klíčových slov a vhodně zvolenými nadpisem a podnadpisy.

Kvalitní copywriter

Při psaní článků je třeba se na dané téma, o němž text je, podívat z hlediska čtenáře a vtáhnout ho do děje. To většinou vyžaduje vyvolat emoci správně volenými slovy. Firma SEO texty zvládá za pomoci svých profesionálních copywriterů, kteří si před samotnou prací nejprve projdou celý web, aby věděli, o čem psát. Potom za použití vhodných klíčových slov připraví efektivní články, které pomohou webovým stránkám získat lepší pozice ve vyhledávání.

Správně napsat text na web není až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. I když jste třeba mívali ze slohu ve škole jedničku, je lepší to přenechat odborníkovi.