Při prodeji nemovitosti je odhad ceny nezbytný

Za kolik budete prodávat nemovitost? Mnoho lidí se rozhodne prodat nemovitost, ale nemá představu o ceně. Pokud se o realitní trh nezajímáte a nevíte, jak se ceny nemovitostí pohybují, rozhodně byste cenu odhadovat neměli. Pro její výpočet je třeba se řídit mnoha aspekty, tedy nejen cenou podobných nemovitostí, ale třeba také lokalitou. Špatný odhad ovlivní výslednou prodejní cenu i dobu, kdy nemovitost prodáte, pokud bude příliš nadhodnocena, nemusíte ji prodat vůbec. Na odhad ceny nemovitosti využijte experty, kteří vám ho zajistí zdarma.

Kde si zajistit bezplatný odhad nemovitosti?

Mnoho lidí zajímá odhad ceny bytu nebo odhad ceny domu. Nemovitosti však zahrnují také pozemky a v mnoha případech je odhad ceny pozemku potřeba, protože i jeho tržní ceny se neustále mění. Jestliže se rozhodnete svou nemovitost pronajímat, můžete si zajistit také odhad tržní výše nájemného, to byste si měli zajistit vždy u každého nového nájemníka.

Odhad vaší nemovitosti vám zdarma zajistí realitní expert, společnost Maxima. Jde o odhad nemovitosti online. Na webu společnosti, maxima.cz, naleznete formulář, který je pro odhad ceny zapotřebí. Vyplnění vám zabere jen chvilku a po odeslání formuláře se do odhadu pustí specialisté s více než 20 roky praxe v odhadování nemovitostí.

Odhad nikdy nedělají od oka, mají přístup k prodejním cenám nemovitostí zapsaných v katastru. Využívají cenové mapy, ve kterých se zaznamenávají ceny nemovitostí v různých lokalitách. Výsledky srovnávají s databází velkých a úspěšných realitních kanceláří. Většina odhadů je velmi přesná jen v některých případech mohou požádat o návštěvu nemovitosti, aby byl odhad přesný. Pokud potřebujete svou nemovitost prodat nebo pronajmout, využijte odborného odhadu vaší nemovitosti, který je zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Vždy je lepší mít tržní cenu stanovenou od expertů než stanovovat cenu amatérským odhadem.