Nepodceňujte kvasinkovou infekci. Neléčená může spustit další problémy

Kvasinková infekce, nebo také vaginální mykóza, je zdravotní komplikace postihující ženy v oblasti intimních partií. Její příčinou jsou přemnožené kvasinky rodu Candida Albicans.

Příznaky

Mezi časté příznaky patří svědivé a pálivé pocity v oblasti intimních partií. Může se objevit i otok, zarudnutí nebo bolest. To vše je doprovázeno bělavým výtokem, který může zapáchat.

Příčiny

Mezi nejčastější příčiny kvasinkové infekce patří přemnožení kvasinek, které se normálně vyskytují v našem těle. K přemnožení dochází při změně pH, kterou způsobuje celá řada faktorů. Patří mezi ně nevhodná strava, nedostatek odpočinku, stres, nevhodná intimní hygiena, antibiotická nebo hormonální léčba, vlhké a teplé prostředí. Mezi rizikové faktory se řadí těhotenství, menopauza a některá chronická onemocnění. Patří mezi ně diabetes.

Prevence

Kvasinky potřebují cukr jako stravu. Ten se do těla dostává se stravou právě bohatou na cukry. Také produkty s obsahem droždí a bílé mouky poskytují dostatek stravy. Takové potraviny bychom měli z jídelníčku vyřadit. Zařadit bychom měli větší množství zeleniny, produktů celozrnných, ořechy a semínka. Teplé a vlhké prostředí vytváří nevhodné oblečení – těsné a vyrobené ze syntetických materiálů. Volíme tedy takové kousky, které jsou prodyšné a volnějšího střihu. Co se intimní hygieny týká, tak vhodnou volbou jsou přípravky, které nabízí značka GYNELLA®. Naleznete zde jak přípravky určené pro prevenci, tak i pro případ obtíží. Také je potřeba tělu dopřávat pohyb a dostatek odpočinku.

Léčba

Vzhledem k tomu, že neléčená kvasinková infekce může způsobovat další zdravotní obtíže, není radno ji podceňovat. Při opakované výskytu je potřeba navštívit lékaře, který určí další postupy. Samozřejmostí je dodržování všech preventivních opatření, aby nedošlo k opakovanému množení bakterií.