Na co si dát pozor při investicích do dluhopisů?

Dluhopisy nejsou tak rizikovými investicemi jako například akcie nebo forex. V tomto článku vám ale přinášíme několik tipů, na co byste si měli dát pozor.

I investování do dluhopisů může být poměrně riziková. Pokud tedy nevíte, jak samotný trh funguje a komu vlastně vaše peníze předáváte. V tomto článku vám ale přinášíme několik varovných signálů, na které byste si měli při investici do dluhopisů dávat pozor.

Příliš vysoký úrok

Prvním problémem, který vás už na začátku upozorní, že tady něco nehraje, bude příliš vysoký úrok. Úrok se u dluhopisů pohybuje zpravila v jednotkách procent. Některé dluhopisy se pohybují spíše v té nižší hladině, jiné zase nabízejí vyšší výnosy kolem desíti procent. Jednou z takových společností je například investiční skupina Premiot Grup, jejich dluhopisy jsou kryty bohatým portfoliem aktiv a nabízí úrok ve výši 8 procent. Pokud byste ale narazili na dluhopis s úrokem přes 20 procent, raději si dejte pozor. S největší pravděpodobností půjde o podvod, kvůli němuž zbytečně přijdete o peníze.

Nedůvěryhodný developer

Při výběru vhodné investice si dávejte pozor také na to, jaké společnosti vlastně svoje peníze svěříte. Investice do dluhopisu sice nebývá tak hodnotná, i přesto by byla škoda přijít o vaše tvrdě vydřené peníze. Pokud tedy chcete mít jistotu, před samotnou investicí si nejprve vámi vybranou firmu pečlivě proklepněte.

Zajímavé informace můžete najít například v registrech firem. Tam totiž můžete najít i historii vlastníků. Pokud nebudete mít jistotu, že se nepodíleli na podvodných obchodech nebo nebyli namočeni v podivných záležitostech, investice se raději zdržte. Podívejte se také na míru zadluženosti, velikost kapitálu, plánované emise dluhopisů nebo portfolio aktiv, kterým daná společnost disponuje. Neříkáme, nová investiční skupina je špatná, pokud ale chcete mít jistotu, raději svěřte svoje peníze někomu zkušenějšímu a s bohatou historií.