Máte problém se správcem vašeho domu? Víme, jak ho vyřešit

V bytových domech může nastat řada problémů, která se zdají na první pohled neřešitelné. Máte například problém se správcem vašeho bytového domu? Poradíme vám, jak na jeho výměnu a odvolání.

Bytový správce

Se službami správce bytového domu nemusíte být vždy spokojeni. Problémy mohou být spojeny například se zálohovým předpisem, ročním vyúčtováním či komunikací s daným správcem. Mnohdy se však jedná i o finanční nesrovnalosti, které vám po čase mohou začít vrtat hlavou. Problémy však můžete mít i s poskytováním služeb, jako je například úklid, péče o výtahy apod.

Správcovská společnost

Máte některý z výše uvedených problémů a tušíte, že něco není správně? Zvážit můžete výměnu správcovské společnosti, která se o daný bytový dům stará. Dnes snadno najdete společnost, která v této oblasti podniká, avšak vyměnit dosavadního správce není zrovna jednoduché. Více informací se dozvíte na změna správce bytového domu, kde najdete podrobný popis toho, jak v tomto řešení postupovat a co vše je potřeba zařídit. S odvoláním starého správce samozřejmě souvisí i výběr správce nového.

Air Open Window Balcony Fire Escape Fresh Air

Roční vyúčtování

Důležité je dbát především na správnost ročního vyúčtování. Společnost, která spravuje daný bytový dům, má zákonnou povinnost zaslat každému vlastníkovi bytu, popřípadě nebytového prostoru vyúčtování, a to nejpozději do 31. května. Pravdou je, že se jedná o poměrně složitý dokument, ve kterém není jednoduché se vyznat. Pokud se o něm chcete dozvědět více, zavítejte na roční vyúčtování nájemného, kde se dozvíte vše potřebné a potvrdíte správnost ročního vyúčtování. Je důležité se v daném dokumentu vyznat a znát klíčové informace z daného vyúčtování. V něm se totiž porovnávají vaše zálohové platby a reálné náklady v daném zúčtovacím období na provoz bytu i bytového domu jako celku.