Jak investovat do zlata výhodně? Zkuste zlaté mince

Investice do zlata láká hodně lidí, ale mnoho z nich nad tím pochybuje. Nad investicí do investičního zlata není třeba pochybovat. Uložíte tak peníze do komodity, která neztrácí na hodnotě a kdykoliv můžete zlato proměnit zpět na peníze. Do zlata investují nejen bohatí, ale i chudí, Kdokoliv si může pořídit slitky nebo mince z investičních kovů a radovat se z toho, jak chytře peníze uložil.

Pořídit slitky nebo mince?

3 významné švýcarské rafinérie (Argor-Heraeus, PAMP a Valcambi), které zádobují třetinu světové produkce zlata, musely být kvůli koronavirové krizi na téměř 2 měsíce uzavřeny. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na trhu je nyní velký nedostatek zlatých i stříbrných slitků a vzrůstá zájem o investiční mince. Nejen čeští investoři se poohlížejí po zlatých mincích.

Mince Wiener Philharmoniker

Zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou proslulé a prodáte je snadno naprosto kdekoliv. Razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Mince nejsou cenově nedostupné, zlaté mince Wiener Philharmoniker můžete pořídit i za cenu do 5000kč. Pořídíte je za cenu zlata, nepřiplácí se u nich za žádnou sběratelskou hodnotu, jak se s tím můžete setkat u numismatických mincí. Jsou dokonce cenově lehce výhodnější než zlaté švýcarské slitky. Na rozdíl od slitků se mince nemusí číslovat a tak jsou velmi krásné na pohled i na omak, jsou ozdobou vašeho investičního majetku. Mince můžete pořídit v Obecním domě v Praze. Sídlí zde specialista na prodej i nákup investičních kovů, firma Zlaté mince Numismatika. Zakoupíte zde i jiné mince, například kanadské nebo australské.