Inflace 16 až 20 %? Co dělat s financemi

Míra inflace, na kterou jsme byli zvyklí v uplynulých letech, se letos bude skokově měnit. Již nyní se očekává, že ve druhé polovině tohoto roku se inflace vyšplhá k 16 až 20 procentům. Jak na to reagovat a jak řídit rodinné finance?

Když se doba mění rychle, je nutné rychle jednat

Pokud nyní máte na účtu peníze, je nejvyšší čas je investovat. Podle odhadu ekonomů se totiž inflace vyšplhá k 16 až dvaceti procentům, a to ještě během tohoto roku. Nyní je tedy na čase přemýšlet nad vhodnou alternativou ke klasickému spořicímu účtu. Řešení může být například investiční zlato, investiční stříbro, nebo další možnosti, jak získat surovinu, která stále narůstá na ceně a kopíruje trendy inflace. Investiční mince nebo šperky se zde také zdají být dobrou možností.

Úroveň, na kterou jsme byli zvyklí, se mění

V současné době stále roste cena základních potřeb, které jsou nezbytně nutné pro běžný život. Zvýšily se ceny komodit, které považujeme za základní. Roste cena potravin, energií, bydlení i pohonných hmot. Nedá se přitom očekávat, že by se tento trend měl měnit. Současně s tím se ale nebezpečně zvedá křivka inflace. Ta doslova požírá naše úspory, které jsme si během let vytvořili.

Inflace v letošním roce skokově narůstá

Podle statistiky se dá určit, že meziročně se míra inflace vyšplhala na 12,7 procent. Tato hodnota je uvedena pro březen roku 2022. Bohužel se ale predikuje, že situace se ještě dramaticky zhorší. Jako důvod se uvádí uvalení sankcí na Ruskou federaci jako důsledek jejich válečného zásahu na území svrchovaného státu Ukrajina.

Rodinné finance je potřeba co nejdříve přeskupit a investovat. Do zlata, stříbra, historických vozidel, nebo třeba bytu a pozemků. Vše, co zůstane na účtu, vám bude inflace sžírat ohromnou rychlostí. Je na čase přemýšlet nad tím, jakou variantu pro sebe zvolit.