Nová zelená úsporám jede i v roce 2021. Na co můžete čerpat dotaci?

Dotace na fotovoltaické elektrárny můžete čerpat i v letošním roce. Co všechno musíte splňovat a za co můžete získat až 50 % ceny zpět?

Dotace na fotovoltaiku jedou i v letošním roce. I letos tedy můžete získat štědrou dotaci na výstavbu fotovoltaické elektrárny, a to až ve výši 150 tisíc korun.

Na co můžete čerpat dotaci?

Fotovoltaické elektrárny se v posledních letech těší velké popularitě. Může za to především dotační program Nová zelená úsporám fotovoltaika, který rozdal už stovky milionů korun do rukou jednotlivců i podnikatelů. Není se tedy čemu divit, že se tohoto programu dočkáme i letos. Podmínky jsou přitom podobné jako v minulých letech.

Zažádat o dotaci můžete v případě, že chcete fotovoltaickou elektrárnu využívat pro ohřev vody nebo pro běh domácnost. Dotace vám pomůže pokrýt část nákladů na elektrárnu bez baterií nebo s akumulací do baterií. Podmínkou ale je, aby výkon fotovoltaiky nepřekročil 10 kW. Abyste mohli o finanční příspěvek požádat, musíte být vlastníkem nemovitosti a také mít tuto nemovitost zkolaudovanou.

Dotace až 150 tisíc Kč

Dotace na fotovoltaické elektrárny vám může pokrýt až 50 procent nákladů na nákup zařízení. Dosáhnout přitom můžete až na částku 150 tisíc korun. Nejvíce peněz dostanete za fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem větším než 4 tisíce kWh ročně. Štědré příspěvky získáte i za fotovoltaické systémy s nižším výkonem, případně za elektrárny určené pouze na ohřev vody.

Nikdy zkrátka nebylo lepší investovat do fotovoltaické elektrárny. Kvalitní a výkonnou fotovoltaiku si můžete pořídit například u společnosti Trienergo. U odborníků s dlouholetou praxí a zkušenostmi. V Trienergo vám pomůžou nejen s montáží a nákupem, ale také vyřízením žádosti na dotaci. Všechno tak jednoduše vyřídíte na jednom místě. Bez zbytečných průtahů.