Ready made společnost: Možnost, jak si zkrátit cestu k podnikání

Založení společnosti je prvním krokem na cestě k vybudování prosperujícího podnikání. A protože v businessu hraje čas významnou roli – a každý ztracený den může znamenat spoustu promarněných příležitostí, nabízí se otázka, zda neexistuje způsob, jak začít podnikat mnohem rychleji. Čekání na založení nové firmy se často výrazně protahuje – obvykle kvůli drobné chybě v administrativním procesu. V tomto směru můžeme závidět Velké Británii, jejíž legislativa umožňuje založení společnosti online, a to pouze na základě několika nezbytných osobních údajů.

Zůstaňme však v České republice. Úřední kolečko, které musí budoucí majitel společnosti podstoupit, není příjemné. Ale nabízí se možnost, jak se jednání s úředníky vyhnout a začít podnikat mnohem rychleji. Řešení představují ready made společnosti.

Firma s historií šetří čas i náklady

Přízvisko „ready made“ se do češtiny překládá obtížně. V souvislosti s firmou poukazuje na fakt, že jde o již fungující subjekt, tedy „předzaloženou“ společnost. Výhoda je zřejmá – od podnikání vás děli pouze podpis. Bezprostředně po převodu můžete podnikat pod hlavničkou vlastní firmy, aniž byste museli podstoupit administrativní martyrium a riskovat zdržení.

Koupě ready made firmy s sebou přináší i jiné výhody. Kromě výrazné časové úspory je pro zájemce atraktivní skutečnost, že jde o společnost s historií. S tím souvisí také výrazná úspora za marketing, a v případě úspěšného navázání na dřívější aktivitu výrazně jednodušší expanze a růst.

Atraktivní spojení ready made a daňového ráje

Za zmínku stojí také další benefit – daňová optimalizace. Stačí si zvolit vhodnou destinaci (tzv. daňový ráj) a využívat s ní spojené úlevy. Pro mnoho podnikatelů je motivací anonymita, která jim umožňuje lépe chránit majetek před nepřející konkurencí.

Pokud vás problematika ready made společností zaujala a chcete se o ní dozvědět více, obraťte se na odborníky s více než 20letou praxí z profesionální konzultační komunity Zenron. Více na www.zenron.cz.