Investujeme – do čeho se letos vyplatí investovat? 1

Máte-li volné peníze, které nepoužijete ani jako finanční rezervu, tedy můžete je postrádat delší dobu, pak je ideálním řešením investice. Takové peníze vám mohou něco vydělat, když na to půjdete chytře. Investiční trh se dynamicky mění, je dobré vše sledovat, popřípadě se poradit s investičními poradci. Dopředu je potřeba myslet na to, že neexistuje % šance, že je investice zlatý důl. Kam můžete peníze investovat?

Zlato

Jde o klasickou komoditu, která neztrácí na své kvalitě. Klesající cena je dobrou šancí pro investici. Musí však jít o investici dlouhodobou, v rámci několika let. Jestliže cena klesá, následně bude prudce růst, což bude pro vás výdělek. Negeneruje však pasivní příjem.

Nemovitost v hlavním městě

Byt v Praze je terno, říkávala moje babička. Kromě onoho terna to bude také velmi dobrý investice. Do Prahy se stěhuje velká spousta lidí, jde o lákavou destinaci pro turisty. Můžete proto byt pronajímat, využívat jako krátkodobý pronájem nebo později prodat. Je nutno však mít dostatek volných finančních prostředků.