Potřebovali byste větší dětský pokoj? Díky nábytku lze zvětšit aspoň pocitově

Zcela jinak působí dětský pokoj dvou dětí, které spí každé na své posteli postavené u stěny, každé má svůj samostatný psací stůl, svou šatní skříň… a pokoj dětí, které spí na posteli dvouposchoďové, stůl mají jeden dlouhý s šuplíky po stranách pro každé z nich samostatně, oblečení ukládají ro prostorné dětské komody nebo vysoké šatní skříně, která pojme oblečení obou. 

Co nejméně nábytku v pokoji a nejvíce místa na hraní

Čím jsou děti menší, tím víc se hrají na zemi, potřebují místo na plyšáky, stavebnice, panenky a auta a jiné hračky. I oblečení potřebují dost, i když se to nezdá. Jsou schopné se polít, zašpinit i 4x denně, miminka se pročůrají, pozvrací… Větší děti zase potřebují prostor k usazení svých náctiletých vrstevníků, později slečny nebo přítele. Proto tam, kde jej to možné, je dobré nábytek co možná nejvíc spojovat. Klasické postele u všech početnějších rodin nahradí patrové postele. Dnes už se dají najít i typy, které mají pod spodním lůžkem schované třetí lůžko.

Dětské skříně umí být pestrobarevné, dokonce mají i různé barvy, aby dětský pokoj „hrál“ barvami. Jestliže potřebujete dostatek úložných prostorů, je dobré zvolit rozměrově klasickou skříň, aby byla rozměrná a využila prostor v pokoji co nejvíc. 

Vyměňte klasické dveře za posuvné

Velmi pomoci, co se týče možností zařízení pokoje, mohou i posuvné dveře. Jsou velmi hezké, vyberete správné k modernímu pokoji náctiletých i dětskému stylu menších dětí. Na Sg-nabytek.cz najdete kvalitní posuvné dveře, které se montují bez výrazných stavebních prací. Stačí upevnit na stěnu posuvnou lištu, po níž se posunují. 

Do malých pokojů můžete nakoupit světlé vybavení, aby jej opticky zvětšilo. Také eliminujte věci po zemi, na židlích, pověšené na patrové posteli, topení… I to prostor opticky zmenšuje a působí nemilou atmosférou.