Pasivní příjem není jen pouhým snem

V dnešní době se až neuvěřitelně velké procento lidské populace potýká s nedostatkem peněz. Ten pak většinou řeší dvojím způsobem. Buď si ke svému stálému zaměstnání najdou ještě nějakou brigádu, nebo si peníze jednoduše půjčují. Ani jedna varianta ovšem není z dlouhodobého hlediska udržitelná.

Dvě práce vás fyzicky vyčerpají natolik, že hrozí kolaps organismu a všeobecně mnohé zdravotní obtíže. Navíc se tím zbavíte veškerého volného času, takže si nabyté peníze ani neužijete. Půjčky vás zas vystavují rizikům plynoucích z neschopnosti splácet a samozřejmě ani neustálé přeplácení úroků není ideální. Naštěstí se nabízí ještě třetí možnost, kterou je pasivní příjem. Disponujete nevyužitými bytovými prostory? Poradíme vám, jak s nimi efektivně naložit.

Krátkodobý pronájem bez starostí a s výraznými zisky

Pokud vlastníte volný byt v ucházejícím stavu, rozhodně se jej nezbavujte. Mnohem lepší je z něj získávat peníze pravidelně než jednorázově. Krátkodobý pronájem spočívá v tom, že svou bytovou jednotku vložíte do rukou správy krátkodobého pronájmu, která vaším jménem jedná s klienty, řeší úklid prostor, celkovou údržbu a samozřejmě také neustále shánění zákazníků generujících zisky pro obě strany.

Pokud by vás zajímalo, jakých zisků byste mohli dosáhnout díky vaší  bytové jednotce, kalkulace správy Airbnb na základně konkrétních osobních údajů a také zcela jasných a upřímných informací o bytě určeném k pronájmu sdělí, s jakou částkou v průměru můžete počítat. Jednoduše tak zjistíte, jestli je pro vás spolupráce výhodná.

Cena správy se liší podle úrovně služeb

Samozřejmě, že z dané spolupráce musejí profitovat obě zúčastněné strany, proto zapojení správy krátkodobého pronájmu není zadarmo. Cena správy krátkodobého pronájmu bytu se liší podle toho, jak rozsáhlý servis od ní očekáváte. Kompletní balíček je sice o něco dražší, jenže se už o nic dalšího prakticky vůbec nemusíte zajímat. Když se rozhodnete zvolit balíček částečný, na vašich bedrech zůstane ležet:

  • osobní přivítání hostů
  • údržba a opravy
  • zajištění úklidu

Je tedy v podstatě jen na vás, jestli se chcete zbavit téměř veškerých povinností, nebo si rádi určité činnosti vykonáte po svém. Jisté je jen to, že v obou případech se jedná o velice slušný příjem navíc.