Uspořádání konference aneb Zábava a získání znalostí v jednom

Každá větší společnost vyžaduje, aby všichni její zaměstnanci odváděli naprosté maximum. K tomu je samozřejmě zapotřebí, aby je práce bavila a nemělo by se podceňovat také neustálé vzdělávání. Oběma věcem můžete jít naproti uspořádáním firemní konference, která utuží kolektiv a dokáže vašim zaměstnancům, že pro vás nejsou jen malými kolečky v obrovském orloji. Navíc se vám nenásilnou formou podaří všechny podřízené naučit něčemu novému. Abyste uspořádali nezapomenutelnou konferenci, která splní všechna očekávání, je potřeba se zaměřit hned na několik aspektů. Které to jsou? To se dozvíte v následujících řádcích.

Co je potřeba zvážit před uspořádáním konference?

  • výběr místa, kde se akce bude konat
  • kvalitně poskládaný program
  • zajištění noclehu pro zaměstnance, pokud půjde o vícedenní akci

Když už se pustíte do plánovaní takovéto společenské akce, určitě chcete, aby se jednalo o nevšední zážitek pro všechny zúčastněné. Proto se jako vhodné prostory určitě nejeví okoukané místnosti vašeho obvyklého pracoviště. Pořádat konferenci v Praze, tedy hlavním městě plného možností, se tak jeví jako nejlepší řešení. Vaši zaměstnanci s nadšením uvítají, že budou moci opustit běžnou rutinu a navštíví něco nového.

Dále je samozřejmě potřeba se pozastavit hlavně nad programem, který bude celou konferenci provázet. Jednotlivé přednášející je třeba volit tak, aby lidem nebylo servírováno třeba několik po sobě jdoucích témat s podobným zaměřením. To by mohlo po pár hodinách začít nudit. Zároveň musíte dbát také na dostatečně dlouhé přestávky pro osvěžení, občerstvení a vstřebání nabytých informací.

Vžijte se do situace svých zaměstnanců

V neposlední řadě si také musíte uvědomit, že většina vašich zaměstnanců v Praze nežije a tudíž se v rušných ulicích neumí dostatečně dobře orientovat. Prostory pro konferenci by tedy měly být doplněny také možnostmi k přespání. Vícedenní konference vyžaduje dostatek kvalitního odpočinku a jeho zajištění padá opět na vaše bedra. Když se vám všechny základní body podaří zajistit, konference se jistě nemine účinkem.