Investiční skupina DRFG vnímá Polsko i nadále jako strategický trh

Polsko již řadu let patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím zemím střední a východní Evropy, díky čemuž láká investory z celého světa. Mezi nimi samozřejmě nesmí chybět i Rusňákova skupina DRFG. Ta v Polsku plánuje své developerské projekty v následujících letech značně rozšířit.

Developerské projekty DRFG v Polsku

Směrem, kterým se realitní byznys investiční skupiny DRFG v Polsku primárně vydává, je:

  • development průmyslových nemovitostí (zejména logistických parků)
  • SBU (small business units)

Poté, co bylo ve městě Wodzislaw dokončeno regionální logistické centrum pro společnost InPost o rozloze 9 000 m², i nadále pokračuje Rusňákova DRFG ve svém polském tažení.

Kromě toho Rusňákova investiční skupina, která se dlouhodobě věnuje investičním fondům a dluhopisům, společně s developerem Panattoni před časem dokončila také logistické centrum v Sosnowci o rozloze téměř 48 000 m². Jde o město se zhruba dvě stě tisíci obyvateli, které je známé svou zelení, restauracemi, bary a právě nákupními centry.

Polsko je tou nejlepší volbou v oblasti developmentu

Aktuálně ve Wroclawi finišuje investiční skupina DRFG společný projekt SBU s evropským developerem Frontier, jenž má celkovou rozlohu 10 000 m². Zároveň však ale připravuje další projekty v různých lokalitách napříč celým Polskem, které (co do počtu obyvatel) představuje téměř čtyřnásobný trh proti Česku.

„Logistiku a výše zmíněný trh SBU v Polsku považujeme za vysoce perspektivní. Hlavním důkazem je jednak velmi velký zájem o takový produkt ze strany nájemců a pak také výrazně vyšší nájemné než u velké logistiky,“ říká k projektům Jan Pelíšek, ředitel DRFG Polska, sídlící ve Varšavě.

Polský trh průmyslových nemovitostí láme rekordy

Polský trh průmyslových nemovitostí zaznamenal v uplynulém roce několik rekordů: 

  • extrémně vysokou poptávku
  • rekordně nízkou míru neobsazenosti 
  • rekordní počet nových dokončených projektů 

Autor: Michal Pecka