Důvěryhodné firmy zabezpečují weby zelenými EV certifikáty

Již více než 50 % phishingových webů je provozováno na zabezpečené HTTPS komunikaci! Návštěvníci stránek vidí standardní zámeček a nemají jinou možnost poznat, že jsou na podvodných stránkách. Jediné řešení je EV SSL certifikát.

Důvěryhodné firmy, instituce a e-shopy jsou si vědomi, že zabezpečit webové stránky nejlevnějším SSL certifikátem již nestačí. Důvěru zákazníků umožňuje zvýšit EV SSL certifikát, který viditelně zobrazí název provozovatele stránek hned vedle názvu domény v internetovém prohlížeči.

Nejdůvěryhodnější SSL certifikáty

Základní HTTPS komunikaci zajistí jakýkoliv SSL certifikát za pár stokorun nebo také automatizovaný certifikát od autority Let’s Encrypt. Název firmy viditelně zobrazený v prohlížeči však umí pouze Extended Validation SSL certifikáty. EV SSL dlouhodobě naleznete u bank a velkých firem, nyní jsou čím dál častěji vidět také u e-shopů a firemních webů, kterým záleží na důvěryhodnosti u jejich zákazníků. Návštěvník stránek okamžitě vidí jaká společnost stojí za webem nebo e-shopem.

EV SSL certifikáty vystavují certifikační autority po důkladném ověření žadatele. Je to proces, kterým autorita validuje žadatele o certifikát a díky tomu na internetu můžeme důvěřovat protistraně. Existují 3 druhy validace a to nejpečlivější ověření se provádí právě u EV certifikátů – díky tomu prohlížeče zobrazují u domény i název firmy.

Weby využívající EV SSL certifikáty lze poznat na první pohled a díky tomu se zákazníci mohou cítit na webu bezpečněji a u e-shopů provést více objednávek. Naopak podvodníci získat EV certifikát prakticky nemohou, neboť by museli dodat veškeré údaje o firmě a být ověřeni, což není v jejich zájmu a mnohdy to ani nelze díky utajení provést.

Kde získat EV SSL certifikát?

Nejširší nabídku a také nejlepší ceny SSL certifikátů pro webové stránky naleznete na projektu SSLmentor.cz, který nabízí velkou nabídku SSL certifikátů od světových certifikačních autorit. Výhodnou cenu EV certifikátů nabízí autority GeoTrust nebo Sectigo.