Kožené peněženky jako trendy kousek pro muže i ženy

Peněženka nám již dávno neslouží pouze pro ukládání finanční hotovosti. Je to trendy kousek, který mají v oblibě nejen ženy, ale i muži. Především kožené peněženky mají své stálé místo v naší kabelce či tašce. Proč právě kožené peněženky a podle čeho vybrat tu pravou?

Proč právě kožená peněženka a jak vybrat tu správnou?

Vzhledem k tomu, že peněženku používáme každý den, je potřeba volit kvalitní materiál a tím, bez pochyby, kůže je. Kromě toho je to materiál stylový a vhodný pro běžné nošení i nošení do společnosti. Důležitou roli hraje i to, komu bude peněženka sloužit. Jiné nároky klademe na peněženky pro muže a jiné vlastnosti musí mít dámské kožené peněženky.

Dámské kožené peněženky jako doplněk outfitu

Ženy většinou berou peněženku jako samozřejmý módní doplněk a podle toho vybírají svůj ideální kousek. Na co se tedy soustředit? Vzhledem k tomu, že nejlepší kvalitu nabízí kožené peněženky, většina žen volí právě tento materiál. Kromě toho bude dokonale ladit s kvalitní kabelkou. S velikostí je to již různé.

  • Na velikosti záleží

Ženy minimalisticky založené sáhnout raději do nabídky peněženek menších rozměrů. Většina žen však dává přednost peněžence větší. Nepoužívají ji totiž pouze pro ukládání finanční hotovosti. Podle toho také vybírají vnitřní uspořádání. Většinou potřebují přihrádku na mince a bankovky. Nedílnou součást pak tvoří přihrádky na doklady, platební a klubové karty. Od velikosti se odvíjí i tvar. Větší peněženky mívají tvar obdélníkový, menší pak většinou čtvercový. Malá peněženka se snáze vejde do malé společenské kabelky. Pokud tedy ženy chodí často do společnosti, měly by pouvažovat o koupi peněženek dvou – větší na běžné nošení, kde budou i všechny ostatní potřebné věci, menší pak do společnosti.

  • I zapínání je důležité

Zapínání peněženky by mělo být nejen praktické, ale především by mělo dokonale fungovat. Mezi nejčastější možnosti patří zipy, kovové druky, suchý zip nebo přezka. Asi nejvíce spolehlivý je klasický zip, který peněženku dokonale uzavře a zamezí tak vypadávání nebo dokonce ztrátě obsahu. Jen musíme dát pozor, abychom peněženku zbytečně nepřeplňovali, to by pak hrozilo poškození zipu.

  • A co barva?

Barva peněženky by měla ladit s barvou oblíbené kabelky či tašky, ve které budeme peněženku nosit nejčastěji. Pokud se kůže týká, tak nejčastější barevnou variantou je hnědá, černá nebo šedá. Výjimkou však, u dámských peněženek, není ani červená nebo béžová.

Široký výběr různých modelů nabízí e-shop penezenky-ahal.cz.

Aby dlouho vydržela

Pokud budeme s peněženkou zacházet šetrně a starat se o ni, vydrží nám dlouhou dobu. Péče o peněženku vyrobenou z kůže je stejná jako o koženou galanterii. Není vhodné ji nechávat na přímém slunečním světle. Pro její čištění bychom neměli používat běžně dostupné saponáty, ale pouze přípravky určené pro kůži. Pozor bychom měli dát na vlhkost, která by mohla poškodit jak kůži, tak i případné kovové části – zip nebo druk

Pokud budeme s peněženkou zacházet šetrně a starat se o ni, vydrží nám dlouhou dobu. Péče o peněženku vyrobenou z kůže je stejná jako o koženou galanterii. Není vhodné ji nechávat na přímém slunečním světle. Pro její čištění bychom neměli používat běžně dostupné saponáty, ale pouze přípravky určené pro kůži. Pozor bychom měli dát na vlhkost, která by mohla poškodit jak kůži, tak i případné kovové části – zip nebo druk.