Kolik vás stojí dítě? Je to poměrně nákladná investice! 2

Možná to zní až moc analyticky, vždyť děti nejde brát jako něco, za co člověk utrácí peníze. Nicméně je tomu skutečně tak. Jako každý člověk, i děti něco stojí. Dospělí si na to povětšinou vydělávají sami, o dětech to není možno říci. Podle Českého statistického úřadu se ukazuje, že čisté peněžní vydání na výchovu dítěte je přes šest tisíc korun za měsíc. Výdaje rostou spolu s dítětem.

Nástup do školy je zátěž

Pro některé rodinné rozpočty rozhodně. Pokud nemáte dostatečnou finanční rezervu, pak nástup do školy bude zásah. Budete muset pořídit přezůvky, školní aktovku, pouzdro, box na svačinky, pastelky, fixy, oblečení na tělocvik a tím to celé nekončí.

Nečekaná vydání během školního roku

Září je vždycky kritické, protože kupujete spoustu nových věcí, platíte kroužky, třídní fondy a podobně. Během školního se objevuje řada nečekaných výdajů. Děti chodí do kina, na výstavy, do divadel a podobně. A to je minimálně stovka měsíčně. K tomu se přidávají pravidelné platby kroužků, řešení ztráty pastelek, fixů, roztrhané nebo sešlapané přezůvky, ztracená čepice a podobně.