Internet Praha vs. zbytek republiky

Internet se stal fenoménem moderní doby, bez kterého se neobejdeme v práci, ani doma. Připojení k internetu je dnes nejen v Praze a ostatních velkých městech ČR, ale dokonce i v zapadlých vesničkách. Jen v roce 2019 došlo ke zrychlení internetu zhruba v půl milionu domácností a tento trend pokračuje dál. Dostupnost internetu je dnes i v místech, kde by to ještě před krátkým časem málokdo čekal. Internet není žádnou zvláštností na chatách a chalupách, a to mnohdy i na odlehlých místech.

Jak vybrat správného poskytovatele?

Všem se pochopitelně nedá věřit, i když v podstatě nezáleží na tom, jakou společnost hledáte. Tak jako u jiných služeb je jedno, zda nabízí kadeřnické služby, nebo kabelový internet. Každý se vždy nejprve zajímá o hodnocení, které umísťují na internet ostatní uživatelé. Recenze najdete ve vyhledávačích, srovnávačích, ale i na firemních portálech, kterým se však příliš věřit nedá. Existují totiž firmy, které si nechávají platit za to, že očerní konkurenci.

Srovnání Prahy se zbytkem ČR

Aktuálně je v celém Česku pokryto zhruba 98% domácností, z toho 40% je připojeno přes Wi-Fi. Důvodem je, že vysokorychlostní kabelový internet ještě není rozveden ve všech městech a obcích. Praha je v tomto ale výjimkou, jelikož je kabely doslova protkána. Poskytovatelé internetu v našem hlavním měst svádějí ostrý konkurenční boj o zákazníky.

Jak najít v Praze spolehlivého poskytovatele

Jakmile zadáte do vyhledávače frázi jako například internet Praha, zobrazí se vám celá řad poskytovatelů internetového připojení. Některé nebudete pravděpodobně ani znát. Vždy je proto lepší obrátit se spíše na větší firmu. Také je dobré postupovat tak, že nezávazně oslovíte několik poskytovatelů a počkáte, zda se vám vůbec ozvou a poskytnou potřebné informace.

Jak hledat ve zbytku republiky

Pokud budete hledat poskytovatele internetu v okolí svého bydliště, vybírejte takového, kterému nebudete platit přemrštěné částky a získáte přesně to, co potřebujete pro svou maximální spokojenost. Nejprve si udělejte přehled o tom, kdo u vás nabízí připojení k internetu a kdo z nich nabízí dostatečně silné a stabilní pokrytí. Rozhodněte se, zda chcete připojení kabelem nebo vzduchem. Kabelové připojení (ADSL) je považováno za silnější a stabilnější. Své rozhodnutí přizpůsobte tomu, co daný poskytovatel nabízí a jaké jsou vaše možnosti. Nemáte-li doma zřízenou pevnou linku, může to být komplikace navíc.