I absolvent střední školy si může hledat práci

Ne každý absolvent střední školy uvažuje o dalším studiu a vzdělávání, ale chce nastoupit do zaměstnání. Pokud má vystudovanou střední školu s konkrétním zaměřením, ukončenou maturitní zkouškou, může získat zajímavou a dobře placenou práci ve svém oboru. Jen je potřeba vědět, kde a jak hledat.

Jak a kde hledat práci po maturitě?

Velkým pomocníkem na střední škole je výchovný poradce. Má přehled o portálech, kde se nacházejí volné nabídky práce. Zkontroluje vám sepsaný životopis i motivační dopis. Také má kontakty na místní zaměstnavatele a přehled o nabídkách volného pracovního místa od firem z nejbližšího okolí. S některými dokonce spolupracuje a může tak snadno nabídnout vyhovující místo.

  • Pracovní portály

Velkým pomocníkem jsou pracovní portály. Zde naleznete volné pracovní pozice podle krajů nebo podle konkrétních pracovních pozic. Některé nabízejí i zasílání novinek, stačí zanechat svoji e-mailovou adresu. Tímto způsobem bude hledání práce Olomouc snazší. Mezi takové patří třeba cz.jobimi.com. Naleznete zde aktuální nabídky volných pracovních pozic v jednotlivých krajích nebo podle pracovního zařazení. Hledat zde můžete v celé nabídce nebo si vyberete pracovní pozice, obory či firmy nebo přímo volné pracovní pozice v jednotlivých městech.

  • Vyhledávání přes internet

Při vyhledávání přes internet zadávejte pojmy jako středoškolské vzdělání nebo střední škola. Používejte klíčová slova popisující vaše dovednosti a znalosti nebo dovednosti a znalosti požadované pro určitý typ práce.

Životopis a průvodní dopis

Pokud vás osloví nějaká nabídka volného pracovního místa, je potřeba k ní přizpůsobit i svůj životopis a průvodní, motivační dopis. Tyto dva dokumenty slouží jako prezentace vašich dovedností a znalostí, měly by jim tedy odpovídat a zároveň i požadavkům pracovní pozice, o kterou se ucházíte.