4 hlavní výhody, které vám poskytne inteligentní vytěžování faktur

Účetní doklady patří mezi dokumenty, se kterými se pravidelně potýká každá firma. Řada účetních tak většinu své pracovní doby tráví ručním přepisováním faktur do účetního systému, přestože by mohli svůj čas využít daleko efektivněji. Řešení nabízí například inteligentní vytěžování faktury. A jaké 4 výhody firmám nejčastěji přináší?

Úspora času při vytěžování dat

Jednou z hlavních výhod inteligentního vytěžování faktur je úspora času. Na rozdíl od ručního přepisování faktur se celý proces digitalizace faktur totiž výrazně zkrátí. Řada zdrojů uvádí, že automatizace faktur pomocí OCR softwaru dokáže urychlit přepisování faktur až o 80 %. V porovnání s ručním přepisováním tak dokáže OCR software zpracovat za stejnou dobu 3x více faktur.

Snížení nákladů na přepis faktur a zvýšení zisku

Výhodou inteligentního vytěžování dat z faktur je také minimalizace nákladů a zvýšení zisku, jelikož se mohou kvalifikovaní pracovníci věnovat daleko důležitějším činnostem. Díky inteligentnímu vytěžování tak lze výrazně snížit mzdové náklady, jelikož o přepisování faktur se postará software. Zaměstnanci se tak mohou věnovat více zákazníkům, aniž by byl potřeba další zaměstnanec. Díky tomu firma za stejné mzdové náklady získá vyšší zisky.

Výrazné snížení chybovosti

Předností OCR softwaru v porovnání s ručním zpracováním dokumentů je také výrazně nižší chybovost či její úplné odstranění. Kvalitu vytěžených dat totiž hlídá umělá inteligence, která ověřuje jejich správnost. Navíc se v průběhu času učí a ví, kde data hledat. Obecně platí, že čím více faktur software vytěží, tím bude dosahovat lepších výsledků. Vytěžování dat z faktur navíc představuje plně automatický systém, který nevyžaduje zásah obsluhy.

Snadné používání

Charakteristickou vlastností vytěžování dat je také snadné používání. Využití softwaru ve firmách nevyžaduje žádné znalosti v oblasti moderních technologií. Jedná se o velmi přívětivý software, který se naučí používat kdokoliv. V podstatě stačí fakturu oskenovat a poslat e-mailem. Umělá inteligence se pak sama o vše postará a data odešle do vašich systémů.

Chcete využít umělou inteligenci pro zpracování faktur ve své firmě? Pak navštivte webové stránky společnosti Redque s. r. o.