Výhra ve Sportce nemusí znamenat šťastný život

Každý z nás po tom touží, mluví o výhře v oblíbené loterii Sportka při každé příležitosti v momentě, kdy padnou otázky týkající se koupě nového auta, cesty do sluncem zalité exotické krajiny či stavby rodinného domu. „To bych musel nejprve vyhrát!“ znějí ve většině případů odpovědi dotázaných. Co se ovšem s dotyčným stane v momentě, kdy na něj skutečně padne ono unavené štěstí a vyhraje astronomickou sumu peněz v populární Sportce, či Eurojackpotu? Jak se změní jeho dosavadní život a jak moc ho finanční svoboda ovlivní? Ne vždy se po výhře může jednat o pohádkový život zalitý sluncem, jak se všichni domníváme.

Jak se (ne)zbláznit?

Sedla na vás štěstěna a vy ve své ruce svíráte výherní tiket s aktuálním jackpotem? V tom případě asi ještě vůbec netušíte, co se to vůbec stalo. V hlavě se vám začínají rodit všelijaké myšlenky týkající se toho, jak s výhrou vůbec naložíte a podobně. Začíná vás napadat, komu o výhře řeknete, zda pouze rodině a několika známým či zda informaci pustíte k širšímu okruhu lidí. Začnete přemýšlet nad tím, zda vás lidé nyní nebudou chtít využívat a jak vůbec vaše okolí a také pracovní kolektiv zareaguje na to, že jste nyní milionář. Někdo si myšlenky utřídí rychle, jinému to trvá roky a někdo se z výhry nevzpamatuje nikdy. Jsou ovšem jisté věci, kterým by se čerství milionáři popřípadě miliardáři měli vyvarovat, které?

  • Peníze postupně investujte a rozhodně nepodnikejte neuvážlivé nákupy a neinvestujte bez rozmyslu. Hledání vhodné investiční varianty vás sice bude stát notnou dávku psychického vypětí, ovšem vyplatí se.
  • Dobře si rozmyslete, komu o výhře řeknete. Mohli byste totiž lehce narazit na „parazity“, kteří se na vašem štěstí budou chtít obohatit.
  • Nepřestávejte chodit do práce, která vás baví. Můžete pracovat například pouze na částečný úvazek a to jen tak, pro radost. Opustit natrvalo své zaměstnání, se vám nemusí vyplatit.
  • Nenechte si penězi zničit vztah. Mnozí lidé začnou s penězi, ke kterým přijdou doslova ze dne, na den podnikat neuvážlivé plány, které by druhý z partnerů nemusel tolerovat. Vyhýbejte se tak partnerským konfliktům a svůj pevný partnerský vztah nenechte penězi nijak ovlivnit.
  • Rada na závěr zní, snažte se žít minimálně tak, jako tomu bylo doposud. Kupte si nové auto, postavte dům a užívejte si svobody, kterou vám osud dopřál.

Jak zkontrolovat svou výhru? Výsledky Sportky lze najít na internetu, v novinách či v televizi